Ettevõte ürituse pildistamisest/ Company’s Event photography

Olen nüüdseks pildistanud  pidusid, konverentse,  pulmi ja palju muid üritusi nii Pärnus kui ka Tallinnas. Üldjuhul on olnud need üritused kõik meeleolukad ja väga värvikad. Pidulikumatel üritustel on ka minu osa olnud suur, see tähendab seda, et pean olema viisakalt riietatud ning olema olustikule vastav, sest ka fotograaf on külaline.

Kõige parem on pildistada siis, kui on näha, et üritus on ettevalmistatud hästi. Kui üritus on korraldatud edukalt, on ka külalistel tunduvalt mugavam olla üritusel osalejaks. Samuti fotograafi üheks ülesandeks on olla ürituse üks korraldajatest, mitte otseselt, kuid fotograafist võib sõltuda näiteks kas järgmine kord oleks samuti huvitundjaid tolle ürituse vastu.

Üritusi pildistades enamus aega jälgin, mis toimub umberringi ja jäädvustan reprtaaž stiilis fotosid, kuid samuti on alati vajalik ka jäädvustada mõned portree -ja grupifotod. Reportaažfotode jaoks olen pigem tagataustal vaikselt ja kasutan teleobjektiivi. Samuti jäädvustan palju detaile, et jääks meelde õhustik ja atmosfäär mis toimus üritusel.

Ürituste pildistamisel olen tähele pannud ka seda, et kui on kasutatud rohkem ressursse ning korraldus on korretselt paika pandud, on ka kõik muu sujuvam. Suurematel firmaüritusel oleks täiesti õiglane ka vastav tasu, mis ilmselt oleks ka vastav fotograafi ootustele. Mitte seepärast, et tegemist on suurema üritusega, vaid pigem see asjaolu, et inimesi on rohkem, suhtlemist on rohkem – kõike on rohkem. Mis on isenesest hea, kuna saan jälle oma portfooliot laiendada.

Samuti hea põhjus fotograafi kutsumiseks üritustele on see, et järelkaja fotodest on alati positiivne olnud. Kui olen pildid üles riputanud, siis tean kohe kindlasti, et üritusel osalejatel on suur huvi pilte näha, samuti ka nende tuttavadel. Fotod laekuvad Internetti, kontori seinale ja öökapile – kuhu iganes. Sellest jällegi on minul suur rõõm, sest olen saanud olla nii suureks osaks.

Leave a comment