Parim aeg fotograaf olla/Best time to be a photographer

Fotograafi olemus. 

Kas teate, mis on parim aeg olla fotograaf ? Minu meelest sellist aega tegelikult ei olegi ette nähtud. Sulle lihtsalt meeldib midagi ja sa teed seda mis sulle korda läheb. Sõltumata sinu vanusest, juuksevärvist ja kus sa pärit oled, sinu ees on alati võimalusi. Mina isiklikult poleks elusees ette kujutanud, et peale filmi õpinguid hakkan fotograafiast tõsisemalt huvituma ja samas ka seda professionaalse teenusena pakkuma. Mäletan kui üldse avalikustasin enda pildid ja nii uskumatu kui see ka ei olnud, inimesed olid ülitoetavad ja telefon hakkas helisema – “Kas saaksid tulla üritust pildistama?” Kas saaksid minust portree pilte teha”. Mõtlesin, et ainult see asjaolu, et nö. “tulin kapist välja fotograafina” oli üks positiivsemaid lükkeid üldse. Mõeldes nendele aegadele tagasi ei kahetse ma kordagi, et tegin just need otsused.

Aeg. 

Kindlasti noorena on hea alustada, kuna siis veri veel vemmeldab ja silm on noor, kuid ma ütleks nagu iga ala puhul – mitte kunagi ei ole liiga hilja ! Lihtsalt tee seda mis meeldib ja kõik ülejäänud loksub ise paika. Täpselt nagu mul juhtus. Kuna fotograaf püüab aega ja hetki, ei ole vahet mis aastaaeg on õues, kuna fotod ei vanane kunagi. Kõik mis sa fotol näed, jääb samaks. Loomulikult kui sa just ei photoshopi sinna midagi vanaaegset. Minu meelest ei tee fotograafe parimaks oma alal ainult aeg, vaid ka tunnetus. Aastad mööduvad ja seda rohkem saan aru kui oluline on tunnetus. Tunnetus, kuidas võiks foto välja näha ning samuti kuidas inimesed emotsionaalselt oleksid fotol. Fotograafina oledki justkui üks suur režissöör ning kunstnik.

Lõpetuseks ja õpetuseks.

Kui oled hetkel valimas ametit või kahe vahel kas tahad olla fotograaf, siis tasub kindlasti mõelda põhjalikult järgi. Esiteks ei ole see odav eriala, teiseks soovitan teha kindlaks mida pildistad ja kolmandaks pead ka mõtlema, kui hea oled suhtelejana. Parimad fotograafid on ka alati head suhtlejaid. Miks ? Sest, kes sooviks tusast fotograafi enda pulma pildistama või fotograafi kes ei oska inimesi pildil paika panna, kuna ei oska inimestega suhelda. Need on ühed olulisemad punktid. Ülejäänud tuleb juba ise.

Leave a comment