Pulmafotograaf ja fotograafia – Mis on erinevat tava fotograafiast?

Emotsioonid. Olen käinud oma elus mitmetel pulmaüritusel, pea alati kaasas fotokas klõpsutamiseks ning nüüdseks ka seda professioonaalselt teinud. Ütleme nii, nagu aktimaalimine erineb liblikate maalimisest, seega samamoodi pulmafotode tegemine erineb makrofotograafiast. Pulmafotograaf on keegi, kes püüab eelkõige jäädvustada kahe inimese vahelist armastust ning nende elu kõige tähtsamat päeva. Mitte, et seda ei saaks saavutada näiteks looduses pildistades, pigem on tegu nii erilise üritusega, et see lausa peab kajastama tagasi piltidelt. Pulma fotograaf peab olema täpne, kiire ja paras osa on selles ka meelelahutajana. Selleks, et inimesed piltidelt lõbusad välja paistaksid, on mõistlik ka ise positiivse suhtumisega olla.  Tava fotograafias näiteks portreedepiltide peal oleneb täiesti emotsioonidest, mida on vaja pildile luua. Seega, kui pilt nõuab kunstilisust ning kirjeldab rahu, siis südamest naer võiks ikkagi jääda teisteks piltideks. Pulmas on  tähtis jällegi pea iga hetk jäädvustada–  sõrmuse sõrme panek, suudlused ning üleüldine atmosfäär, mis pulmas esineb.

Detailid.  Tava portreefotode puhul on fotograaf üldjuhul keskendumas inimesele, detaile selle juures märkavad vaid vähesed fotograafid. Pulmafotodel on detailid väga tähtsad. Sõrmused, pruudi -ja peigmehe kingad, kleit, ülikond, rekvisiidid, lauadekoratsioonid, pulmatort, kingitused– see kõik aitab meenutada ka 20 aasta pärast seda tähtsat sündmust. Pruutpaari jaoks on tähtis neid detaile meenutada, seega fotograafina on oluline neid märgata. Seejuures ei tasu detailidega liiale minna, vaid üles võtta kõige tähtsamad hetked ja detailid.  Võib öelda, et pulmad on pea kõige erilisem kategooria fotograafias, eelkõige juba seepärast, et see on üks kunstilisemaid ja emotsioonide rohkemaid üritusi. Kui tavaliste portreefotode pealt võib kaduda pikka ajaga emotsioon, siis üldjuhul pulmafotodelt peegelduv mälestus on kustumatu.

Meelelahutaja. Nagu eelnevalt mainisin on pulmafotograaf ka meelelahutaja. Selleks, et külalistel ja pruutpaaril tuju sees hoida, pole vaid õhtujuhil selles roll, vaid ka fotograafil. Fotograaf peab ära tunnetama hetki ja olukordi,  millal külalistele hüüda “naeratus” või “hiphip hurra”. Samuti ei tohiks pidevalt pildistada, vaid pildistada ja vaadata, et see ei segaks kedagi.  Portreefotode puhul ühe või kahe inimesega on modellide juhendamine tunduvalt lihtsam, kui seda teha suure rahvahulgaga. Võti on selles, et fotograaf peab oma otsused tegema kiiresti ning täpselt. Ümber sättides korudvalt inimesi näiteks grupipiltide puhul võib juhtuda, et inimesed lähevad ärevusse ning tahavad iseseisvalt muuta oma positsioone. Seega fotograaf peab olema juhtival positsioonil, kuid seda nii, et see poleks liialt jõuline ja pealekäiv. Tähtis on olla sõbralik ning positiivse suhtumisega, anda endast alati parim. Meelika FOTO’st on võimalik tellida nii fotosid kui ka video. Pulmafotograaf Meelika Lehola pildistab üle Eesti. Vaata näiteid siit: http://www.meelikafoto.com/pulmad/ pulmafotograaf, pulm, pulmafotod

Leave a comment